Loading...

Dzień Duchowości w Karmelu – zapraszamy do odsłuchania konferencji

Opublikowano 5 czerwca

[Bez]SENS CIERPIENIA 

30 marca 2019r. odbył się we wrocławskim Karmelu kolejny Dzień Duchowości.  Głębokie treści o cierpieniu, do których zawsze warto wracać. Zapraszamy do odsłuchania konferencji.

CIERPIENIE W BIBLII – ks. dr Ryszard Kempiak SDB

Ks. dr Ryszard Kempiak SDB – dr nauk teologicznych (teologia biblijna) PAT w Krakowie, lic. teologii (nauki biblijne) Franciszkańskiego Studium Biblijnego w Jerozolimie; wykłada egzegezę Nowego Testamentu, wstęp ogólny do Pisma Świętego; adiunkt w Katedrze Egzegezy Nowego Testamentu Instytutu Nauk Biblijnych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

GŁOSIMY ŚMIERĆ PAŃSKĄ – O CHRYSTUSIE CIERPIĄCYM WE MSZY ŚWIĘTEJ – o. Mateusz Filipowski OCD

O. Mateusz Filipowski – karmelita bosy, patrolog, opiekun duchowy Stowarzyszenia Laudem Gloriae, duszpasterz akademicki – DA KARMEL oraz współinicjator Karmelitańskiego Ośrodka Liturgii i Modlitwy we Wrocławiu.

 „NIE WIEM JAK MOGŁAM…” – TEREZJAŃSKA PRAWDA O CIERPIENIU – s. Lidia Wrona CM

S. Lidia Wrona CM – Karmelitanka misjonarka, teolog duchowości. Ukończyła studia teologiczne na Pontificia Università Urbaniana w Rzymie, a w 2009 roku trzyletnie studia podyplomowe w Akademii Ignatianum w Krakowie, poświęcone zwłaszcza antropologii chrześcijańskiej i psychologii religii. W roku 2016 uzyskała tytuł doktora nauk teologicznych na krakowskim Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Zafascynowana osobą i przesłaniem św. Teresy od Jezusa od lat podejmuje rozmaite inicjatywy związane z formacją duchową zarówno osób zakonnych, jak i świeckich. Wykłada w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie. Współpracuje z Universidad de la Mística (CITeS) w Awili. Autorka wielu konferencji i artykułów z dziedziny duchowości. Tłumaczka z języka hiszpańskiego.

GODZĘ SIĘ NA CIEMNOŚĆ – Mateusz Ochman

Mateusz Ochman – Ojciec i mąż. Mieszka w Krakowie. Pracuje jako mediaworker. Pisze, tworzy projekty graficzne i filmowe, opracowuje i wykonuję strategie w mediach społecznościowych. Był m.in. wykładowcą grafiki w ramach kursu Akademia Dziennikarstwa na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Prelegent – zwiedził kilkanaście szkół i kilka dużych rekolekcji opowiadając młodzieży o Panu Bogu i wartościach, które wyznaje. Był tzw. “katolickim głosem” w mediach takich jak m.in.: TVP, TVN, Polsat News, Czwórka Polskie Radio, Radio Kraków, Gazeta.pl czy naTemat.pl.

 

 Previous  All works Next