Loading...

Wspólnota

Wspólnota

Nasza Wspólnota to grupa ludzi, których łączy ze sobą wspólne dążenie do czerpania z  duchowości karmelitańskiej, którzy ze skarbca wydobywają rzeczy nowe i stare (por. Mt 13, 52) a następnie z całą pokorą przechowując je w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc (por. 2 Kor 4,7)

Wspólnotę tworzą 3 kręgi:

alessandro-morra-664071-unsplash

Gospodarze

Założyciele Wspólnoty i odpowiedzialni za prawidłowe funkcjonowanie Stowarzyszenia zarówno w wymiarze duchowym jak i merytorycznym.

Opiekun duchowy – o. Mateusz Filipowski OCD

Prezes – Marzena Mazur-Mirek

Krąg Gospodarzy tworzy 7 osób, którzy swoim doświadczeniem, stażem i wzajemnym wsparciem budują solidny fundament pod rozwój Wspólnoty.

dawid-zawila-126366-unsplash

Domownicy

Wszyscy, którzy wiernie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych. Swoją obecnością, doświadczeniem i radą wspierają Gospodarzy, tworząc wspólną płaszczyznę rozwoju duchowego dla stałych członków i nowo przybywających. Osoby, które pragną zaangażować się w dzieło Wspólnoty po wzajemnym poznaniu się i rozeznaniu z Gospodarzami, są włączeni w strukturę Stowarzyszenia jako Domownicy Wspólnoty.

farzad-mohsenvand-684099-unsplash

Przyjaciele

Do grona przyjaciół zapraszamy wszystkich poszukujących. Osoby, które nie znalazły i nie rozeznały jeszcze swojego miejsca. Osoby, które pragną korzystać z formacji i dóbr duchowych Stowarzyszenia, ale bez potrzeby formalnego angażowania się dzieło Wspólnoty.  Zapraszamy na niezobowiązujące spotkania, wtedy kiedy będziesz mógł, kiedy czas Ci pozwoli, kiedy zatęsknisz.

Wszyscy jesteśmy stworzenie do chwały….

Statut stowarzyszenia

Zobacz nasz statut i przeczytaj o celach stowarzyszenia.

 Previous  All works Next